ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

چند نکته ظريف و کارشناسانه براي سالم تميز کردن فرش هايتان
هرچند شما بايد فرش خود را در حد فاصل دوره هاي 12 تا 18 ماهه به قليشويي هاي حرفه اي بسپاريد اما در طي اين مدت نکاتي هست که با رعايت کردن آن ها مي توانيد کيفيت فرش خود را افزايش دهيد .
جارو برقي خود را درست تنظيم کنيد.
وقتي تنظيمات جاروبرقي شما بر روي پايين ترين مکش و ارتفاع تار کم است ممکن است به فرش وفرچه قلتکي جاروبرقي اسيب برساند هرچند اگر در بالاترين حالت خود باشد نيز ممکن است گرد و خاک زيادي جمع نکند . شما بايد تنظميات ان را کم و زياد کنيد تا به حالت دلخواه رسيده و جاروبرقي به رواني روي فرش حرکت کند.
قراردادن پادري يا حصير در ابتداي ورودي ساختمان
هرساله مقادير زيادي گرد و خاک بروروي فرش شما انباشته شده و اين مقدار زياد فرش را فرسوده کرده و عمر مفيدش را کاهش مي دهند, با قراردادن حصير و يا پا دري در ورودي هاي ساختمان خود مانع ورود گرد و خاک همراه با کفش به ساختمان شده از فرسوده شدن فرش خود جلوگيري کنيد.
لکه ها را بلافاصله تميز کنيد
لکه ها معمولا نيازي به قاليشويي ندارند مخصوصا اگر در همان لحظه اقدام به پاکسازي لکه بکنيد 99 درص شانس وجود دارد که با اب و حوله بتوانيد ان را کاملا پاک کنيد؛ کافيست حوله کاغذي(دستمال توالت) خشک را روي لکه فشار دهيد تا بيشتر لکه جذب شود سپس يک حوله مرطوب رو آن قرار دهيد و بکشيد تا لکه از بين برود, نکته مهم اين است که حوله نبايد به تندي و با فشار زياد روي فرش بماليد ممکن به الياف فرش اسيب وارد کند.
اجاره تجهيزات شستن فرش
شما مي توانيد تجهيزات شست و شوي فرش را اجاره يا خريداري کنيد تا بدين ترتيب تا قبل از دوره تحويل فرش خود به قاليشويي از آن مراقبت کرده و لکه ها را پاک کنيد. اين کار مخصوصا براي مکان هاي پر تردد که در معرض لکه هاي بيشتري هستند کاربرد دارد فقط کافيست مقدار کمي پودر پاک کننده و اب داغ را روي لکه بريزيد و قبل و بعد از آن حتما فرش را جارو بزنيد, مراقب باشيد تا فرش را زيادي خيس نکنيد همچنين پنجره هاي ساختمان را باز کرده و پنکه ها يا کولر را روشن کنيد تا هوا جريان باشد بدين ترتيب از رشد قار هاي مضر جلو گيري مي کنيد.
به ياد داشته باشيد حتي بهترين قاليشويي ها نيز نمي توانند برخي اسيب هاي جدي وارده بر فرش را جبران کنند, پس از همان اولجلوي پيشرفت آن را بگيريد, مراقبت از فرش در حد فاصل زماني براي سپردن فرش خود به قاليشويي بهترين راه براي جلوگيري از هزينه هاي اضافي است.


 


منبع : https://www.eramfarsh.com/category/weblog/keeprughealthy/


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

به رنگ نیلی باستان شناس آینده Sean Kenneth جوانه موزیک کسب و کار اینترنتی Biscuit container - vstimlsystem.com Tiffany